آموزشی, پابجی موبایل

آموزش حل مشکل ورود به پابجی موبایل

حل مشکل ورود به پابجی موبایل

مشکل ورود به پابجی موبایل اتفاق خیلی عجیبی نیست و ممکن است برای هر کسی رخ دهد. این مشکلات می‌تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله محدودیت‌ها، اختلال‌های روی دستگاه و اکانت و یا اینترنت باشد که در این مقاله، تمام احتمالات ممکن که باعث بروز مشکل در ورود به اکانت پابجی موبایل می‌شوند را بررسی می‌کنیم (راهکارها و احتمالاتی که در ادامه مطالعه می‌کنید، بر اساس مهم‌ترین و محتمل‌ترین‌ها ترتیب‌بندی شده‌اند) .

خطا سرورهای شلوغ یا Server is busy

خطا شلوغی سرور پابجی موبایل

یکی از پرتکرارترین خطاهای ورود به پابجی موبایل است که وقتی آن را ترجمه کنیم، معنای “شلوغ بودن سرور” را می‌دهد و شاید شما را به فکر تغییر سرور بیاندازد درصورتی که این کار اولین پیشنهاد ما نیست و راهکار بهتری برای آن وجود دارد (در این شرایط بازی پابجی باز نمی‌شود که تغییر سرور از راه‌حل‌ها باشد).

اگر با چنین خطایی رو‌به‌رو شده‌اید، راهکار‌های زیر، راه‌حل مشکل شما هستند. در نظر داشته باشید که نیازی به انجام تمام گزینه‌های زیر نیست و با انجام هر یک از روش‌ها، باید نتیجه را امتحان و بررسی کنید (احتمالا با پیشنهاد‌های اول مشکل برطرف خواهد شد).

  • با توجه به محدودیت‌ها، احتمالا از سرویس تغییر IP نامناسب و یا DNS غیرفعال استفاده می‌کنید و یا از هیچ یک از آن‌ها استفاده نمی‌کنید. پیشنهاد می‌کنم وارد مقاله کد دی ان اس پابجی موبایل شده و یکی از DNS‌های معرفی شده را روی دستگاه خود تنظیم و مجدد برای ورود به پابجی اقدام کنید (به احتمال قوی مشکل شما با انجام همین مرحله برطرف خواهد شد).

دیگر خطاهای هنگام ورود به پابجی موبایل

مهم‌ترین خطایی که این‌روز‌ها با آن مواجه هستیم، همان خطای قبلی است. اما اگر خطای متفاوتی دریافت می‌کنید و یا با راه‌حل بالا مشکل حل نشده است، نکاتی که در این بخش معرفی می‌شود را بررسی کنید. چرا که عدم رعایت نکات زیر، احتمال بروز خطا را افزایش می‌دهد.

  • از آپدیت و بروز بودن بازی اطمینان حاصل کنید (ترجیحا بازی را از گوگل پلی یا App Store نصب کرده باشید و وضعیت آپدیت آن را بررسی کنید). اگر نمی‌دانید در حال حاظر آخرین نسخه‌ی پابجی موبایل کدام است، پیشنهاد می‌کنم به صفحه آپدیت جدید پابجی موبایل مراجعه کنید تا اطلاعات کاملی از آخرین تغییرات این بازی بدست آورید.
  • آپدیت بودن سرویس‌های گوگل پلی (خود گوگل پلی و همچنین Google Play Games که آیکون سبز رنگ مثلث با علامت دسته بازی روی آن دارد) باعث پیشگیری از بروز مشکل لاگین به اکانت پابجی موبایل می‌شود. این مورد را هم مورد بررسی قرار دهید (البته اگر از دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌کنید).
  • وارد تنظیمات دستگاه شده و به بخش “Apps” یا “App Manager” مراجعه کنید. بازی پابجی موبایل را از لیست اپلیکیشن‌های نصب شده پیدا کنید. پس از ورود به صفحه‌ی بازی اگر زبان دستگاه انگلیسی باشد گزینه “Clear Cache” و اگر فارسی باشد، گزینه “پاک کردن حافظه” را انتخاب کنید (توجه داشته باشید که گزینه‌های “Clear Data” و یا “پاک کردن داده” را نباید انتخاب کنید چرا که این گزینه باعث حذف مپ و آیتم‌های دانلود شده می‌شود). انجام این فرآیند و همچنین آموزش بعدی، یکی از راه‌حل‌های اصلی برای رفع ارور System error occurred. Login failed می‌باشد که معمولا در دستگاه‌های اندرویدی شاهد آن هستیم.
  • پاک کردن کش و دیتا گوگل پلی نیز یکی از کارهاییست که به احتمال زیاد مشکل شما را حل می‌کند. پاک کردن این ۲ مورد هیچ اختلال و مشکلی در دستگاه شما ایجاد نمی‌کند و اتفاقا پیشنهاد می‌شود در بازه‌های ماهانه، این عمل را برای حذف داده‌های اضافه انجام دهید (حتی اگر مشکل خاصی روی دستگاه وجود نداشته باشد). آموزش فرآیند آن در این مقاله به‌صورت تصویری و کامل توضیح داده شده است (در این آموزش نحوه حذف کش گوگل پلی و گوگل پلی سرویس آموزش داده می‌شود که شما علاوه بر آن، کش و دیتا Google Play Games را نیز حذف کنید).
  • ریستارت (خاموش روشن کردن دستگاه) جزو آخرین اقداماتی است که انجام دادن آن برای رفع مشکل ورود به بازی پابجی می‌توانید امتحان کنید.
  • به عنوان آخرین راهکاری که با وجود انجام تمام مراحل بالا و حل نشدن مشکل، پیشنهاد می‌شود حذف کامل بازی و پس از آن پاک کردن کش و دیتا دستگاه و نصب مجدد آن از طریق گوگل پلی است (شدیدا پیشنهاد می‌کنیم که این بازی را از طریق گوگل پلی نصب کنید و به دلیل مسدود بودن آن در اینترنت ایران، از سرویس مناسبی برای عبور از این محدودیت استفاده نمایید).

اگر خطای خاصی دریافت می‌کنید که موفق به رفع آن نشده‌اید، حتما در بخش نظرات اعلام کنید تا راه‌کار آن ارسال شود. همچنین اگر نکته‌ای برای رفع مشکل ورود به پابجی موبایل وجود دارد که تجربه‌ی آن را داشته‌اید، خوشحال می‌شود اگر در بخش نظرات آن را با ما و دیگر پابجی پلیرها به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *