آموزشی, پابجی موبایل

یوسی پابجی موبایل چیست؟

یوسی پابجی چیست

یوسی یا UC، جزو کلماتی است که امکان ندارد از یک طرفدار و پلیر پابجی موبایل نشنوید و یا در میان صحبت‌های مربوط به این بازی، مطرح نشود. اگر نمی‌دانید دقیقا یوسی پابجی موبایل چیست و چه کارهای جذابی می‌توان با آن انجام داد، این مقاله دقیقا برای شماست. ابتدا به تعریف کلی و ساده‌ی یوسی می‌پردازیم و بعد به نکاتی که دانستن آن شاید برای پلیرهای پابجی موبایل یا افرادی که قصد شروع این بازی جذاب را دارند، واجب باشد.

یوسی یا UC (مخفف “Unknown Cash”)، واحد پولی بازی پابجی موبایل است که بر اساس این واحد پولی، محصولات و خدمات غیر رایگان قیمت‌گذاری می‌شود. به بیانی ساده‌تر همانطور که لیر برای ترکیه و درهم برای امارات، یوسی هم برای پابجی موبایل است. حداقل تعداد قابل دریافت در این بازی ۶۰ یوسی می‌باشد که با قیمت 0.99$ قیمت‌گذاری شده است. البته روش‌هایی برای دریافت تعداد پایین‌تر مثل ۱۰ یا ۲۰ واحد یوسی نیز وجود دارد. در تصویر زیر پکیج‌های موجود در محیط بازی را مشاهده می‌کنید:

پکیج یوسی‌ها

اگر فقط به دنبال این بودید که بدانید “یوسی پابجی چیست”، احتمالا با همین ۲ خط بالا جواب‌تان را گرفته باشید اما اگر می‌خواهید شناخت دقیق‌تری با این واحد پولی داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید.

کاربرد‌های یوسی در پابجی موبایل

حالا که متوجه شدیم یوسی اسم واحد پولی این بازی است، وقت آن رسیده که با کاربرد‌های این واحد پولی آشنا شویم. در واقع لازم است بدانیم که چه محصولاتی را با یوسی می‌توان خرید و صد البته چه محصولاتی در محیط بازی، قابل خرید نیستند.

ارتقا سطح

به کمک یوسی می‌توان آیتم‌هایی خریداری کرد که تاثیراتی در جنبه‌های مختلف بازی شما دارد. آیتم‌هایی مثل جعبه‌ که حاوی سلاح‌های کمیاب و قدرتمند هستند. طبیعتا در اختیار داشتن اسلحه‌های مناسب در بازی کمک بسزایی در نتیجه خواهد گذاشت.

همچنین اسکین‌هایی که به ظاهر جنبه‌ی زینتی داشته و در واقع به‌صورت مستقیم در سطح بازی شما تاثیری ندارند اما حس شخصی‌سازی کاراکتر و اسلحه و حتی وسیله نقلیه، لذت بازی را دوچندان می‌کند.

تعامل با دیگر پلیرها و ساخت روابط دوستانه

یکی دیگر از کاربردهای یوسی، خرید آیتم و هدیه دادن و یا هدیه گرفتن آیتم‌ها است که باعث ایجاد روابط دوستانه و کار تیمی می‌شود. همین موضوع تعامل بین پلیرها را تقویت کرده و نتیجه‌ی آن لذت‌بخش‌تر شدن بازی است.

محصولات پرطرفداری که به کمک یوسی می‌توانید خریداری کنید

در PUBG Mobile محصولات متنوعی برای خرید وجود دارد ولی در این بخش آیتم‌هایی که بیشتر کاربران با هدف تهیه‌ی آن‌ها، برای خرید یوسی پابجی اقدام می‌کنند را معرفی خواهیم کرد.

جعبه‌ها

جعبه های پابجی موبایل

در محیط بازی پابجی موبایل، جعبه‌هایی تعبیه شده است که جنبه‌ی شانسی دارند و محصولاتی مثل اسکین اسلحه و … در آن‌ها وجود دارد که خاص و کمیاب هستند. پلیر‌ها در ازای پرداخت یوسی اقدام به باز کردن این جعبه‌ها می‌کنند تا محصولات کارآمدی از آن‌ها دریافت کنند. قیمت این جعبه‌ها ثابت نیست و به نوع آن‌ها بستگی دارد.

رویال پس

رویال پس پابجی موبایل

مسابقاتی با هدف افزایش هیجان و جذابیت در بازی پابجی موبایل وجود دارد که به‌صورت فصلی برگزار می‌شود. شرکت و فعالیت در مراحل اولیه‌ی رویال پس رایگان است و جوایز نسبتا مناسبی به پلیرها اهدا می‌شود اما جوایز اصلی آن نیازمند ارتقا رویال پس به الایت است که با در اختیار داشتن یوسی قابل انجام می‌باشد.

اسکین‌های اسلحه

اسکین اسلحه‌های پابجی موبایل

اسلحه‌ها به‌صورت پیش‌فرض ظاهری ثابت و یکسان دارند و اگر قصد ایجاد تغییرات ظاهری روی اسلحه‌ی خود داشته باشید، اسکین‌هایی اختصاصی برای اسلحه‌ها وجود دارد که مناسب شماست. این نوع اسکین یا همان پوسته‌ها، جزو محصولات پرطرفدار در میان پلیرهای پابجی موبایل هستند که به کمک آن‌ها، شکل ظاهری اسلحه‌های‌شان را بر اساس سلیقه‌ی خود شخصی‌سازی می‌کنند. این آیتم‌هایی که جنبه‌ی ظاهری دارند، نه‌تنها برای خود پلیر بلکه دیگران را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. البته در نظر داشته باشید که این آیتم روی عملکرد خود اسلحه تاثیری ندارد.

آیتم‌های مربوط به کاراکتر

اسکین کاراکتر

آیتم‌هایی که مربوط به خود کاراکتر یا شخصیت شما می‌شوند، شامل کلاه، ماسک، لباس و دیگر اکسسوری‌ها هستند که قابلیت شخصی‌سازی ظاهری کامل را برای شما فراهم می‌سازد. این آیتم‌ها علاوه بر جذابیت کاراکتر، شما را در میان دیگر کاراکترها منحصر به فرد نشان می‌دهد.

روش‌های دریافت یوسی

۳ روش برای دریافت پول رایج پابجی موبایل وجود دارد که در زیر معرفی می‌کنیم (رایگان و غیر رایگان).

  • دریافت یوسی از طریق هدایا و رویدادها (ایونت‌ها) و دستاورد‌ها‌ (اچیومنت‌ها): بازی PUBG Mobile معمولا مسابقات و ایونت‌ها و یا برنامه‌هایی به عنوان اچیومنت برگزار می‌کند که پلیرها فرصتی برای دریافت یوسی داشته باشند. در این روش شما با انجام برخی چالش‌ها و ماموریت‌ها، مقداری یوسی دریافت می‌کنید. این تنها روش دریافت یوسی است که نیاز به هزینه ندارد.
  • خرید مستقیم: در این روش شما با در اختیار داشتن حساب‌های بانکی بین‌المللی در محیط بازی، اقدام به خرید تعدادی یوسی می‌کنید که متاسفانه به دلیل تحریم‌ها، این قابلیت به‌صورت پیشفرض برای ما ممکن نیست و یا چالش‌های فراوانی دارد.
  • گیفت کارت یا ردیم کد یوسی: در این روش دریافت یوسی از طریق گیفت کارت پابجی صورت می‌گیرد که این کد را از سایت‌های ارائه‌دهنده خریداری کرده و آن را در سایت معرفی شده توسط خود بازی PUBG Mobile یعنی Midasbuy وارد می‌کنید تا با توجه به مقدار اعتبار گیفت کارت، تعدادی یوسی برای شما در بازی اضافه شود. البته روش‌های دیگری مثل خرید با آیدی نیز وجود دارد که آیدی عددی خود را در اختیار ارائه‌دهنده‌های این سرویس قرار می‌دهید تا در نهایت این پروسه توسط آن‌ها انجام شود (در این روش کد دریافت نمی‌کنید و مراحل ردیم توسط ارائه‌دهنده انجام می‌شود).

در ویدیو زیر می‌توانید روش خرید این محصول از گیفت برگ را مشاهده کنید:

و در ویدیو زیر نیز، روش استفاده از کد دریافت شده را مشاهده می‌کنید که البته در این مقاله، به صورت کامل و جامع توضیح داده‌ایم:

جمع‌بندی

ابتدا به تعریف “یوسی پابجی موبایل چیست” پرداختیم که در ۲ خط خلاصه می‌شود و حتی خود مجموعه Krafton نیز در سوال به اینکه یوسی چیست، چنین پاسخ ساده‌ای داده است:

UC is ingame currency that you can use to by crates and items.

You can purchase UC with your favorite payment method and there’s a wide variety to choose from.

Please note that the UC can only be used ingame.

Pubg Mobile Support

ترجمه‌ی متن بالا:

یوسی ارز رایج بازی است که برای دریافت جعبه و آیتم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید یوسی را با روش‌های پرداخت دلخواه خود دریافت کنید. در نظر داشته باشید که یوسی تنها در محیط بازی قابل استفاده است.

سپس به کاربردهای این نوع پول در محیط بازی پرداختیم تا با کاربردهای پررنگ آن آشنا شوید.

اگر شما با دلایل دیگری اقدام به تهیه یوسی می‌کنید، حتما در بخش نظرات آن را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید تا در بخش کاربرد‌ها، اضافه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *